REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kolejny duży najemca z branży IT wprowadza się do warszawskiego biurowca  P180artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny duży najemca z branży IT wprowadza się do warszawskiego biurowca P180
Lingaro Group, dostawca kompleksowych usług i rozwiązań z obszaru data analytics dla globalnych przedsiębiorstw, zasili grono najemców biurowca P180 przy ul. Puławskiej w Warszawie. W budynku zrealizowanym przez Skanska nowy najemca zajmie ok. 3400 mkw. powierzchni. W transakcji najemcę wspierała firma doradcza CBRE.
Globalna marka odzieżowa UNIQLO wchodzi do Polski. Pierwszy sklep otworzy w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Globalna marka odzieżowa UNIQLO wchodzi do Polski. Pierwszy sklep otworzy w Warszawie
Kolejna wielka, światowa marka odzieżowa zadebiutuje w Polsce. Tym razem jest to japońska marka odzieżowa UNIQLO, zakwalifikowana przez Brand Finance jako 10. najcenniejszy brand modowy na świecie w 2022 roku. Fani marki do tej pory mogli zapoznać się z produktami LifeWear za pośrednictwem europejskiego sklepu internetowego UNIQLO.
Holenderska sieć centrów rozrywki rodzinnej Gamestate wchodzi do Polski. Zaczyna od Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska sieć centrów rozrywki rodzinnej Gamestate wchodzi do Polski. Zaczyna od Wrocławia
Holenderska sieć centrów rozrywki rodzinnej Gamestate wchodzi do Polski. Na otwarcie swojego pierwszego obiektu wybrała stolicę Dolnego Śląska. To kolejny nowy najemca i nowa atrakcja, która uzupełniła w ostatnim czasie ofertę centrum handlowego Wroclawia.
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ściekówartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków. Po uruchomieniu w 2024 roku będzie stanowić pierwszy element nowoczesnego systemu ciepłowniczego we Wrocławiu dostarczając do 5 proc. rocznego zapotrzebowania klientów ciepła sieciowego w mieście. Koszt inwestycji wraz z przyłączem to 82 mln złotych. Projekt realizuje Fortum we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
Grupa Delta Trans rozszerza najem w Rudzie Śląskiej do 17 000 mkw.artykuł
Pokaż artykuł
Grupa Delta Trans rozszerza najem w Rudzie Śląskiej do 17 000 mkw.
Grupa Delta Trans, która od ponad 30 lat działa na polskim rynku jako operator logistyczny, renegocjowała umowę najmu i powiększyła powierzchnię w Rudzie Śląskiej w nieruchomości zarządzanej przez Savills Investment Management. Najemca zajmuje obecnie ok. 17 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Podczas renegocjacji umowy Grupa Delta Trans korzystała z doświadczenia ekspertów firmy doradczej Newmark Polska.
W sezonie zimowym znów polecimy z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka do Hurghadyartykuł
Pokaż artykuł
W sezonie zimowym znów polecimy z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka do Hurghady
27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.
Wrocław w czołówce najbardziej atrakcyjnych miejsc do pracy w Polsce [RANKING 2020]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław w czołówce najbardziej atrakcyjnych miejsc do pracy w Polsce [RANKING 2020]
Antal opublikował 10. edycję raportu "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy". Ranking d...
Centrum handlowe Wola Park wzbogaca ofertę – do grona najemców dołączają kolejne lokaleartykuł
Pokaż artykuł
Centrum handlowe Wola Park wzbogaca ofertę – do grona najemców dołączają kolejne lokale
Po niedawnym otwarciu Ogrodów Ulricha, czyli nowego kompleksu ze strefą gastronomiczną i edukacyjno-rozrywkową dla najmłodszych, Wola Park nie zwalnia tempa. Grono najemców centrum handlowego na warszawskiej Woli powiększa się o 3 kolejne lokale: sieć sklepów odzieżowych Carry, pizzerię Love It oraz nowy punkt usługowy Makeup Beauty Atelier.
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góryartykuł
Pokaż artykuł
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góry
Województwo dolnośląskie planuje odbudowę linii kolejowej nr 372 z Bojanowa do Góry. Jednym z ważniejszych kroków przy realizacji tej inwestycji jest budowa wiaduktu nad drogą S5, która przecina nieczynną obecnie linię kolejową Bojanowo - Góra Śląska. Do pokrycia kosztów wybudowania wiaduktu zobowiązała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Porozumienie w tej sprawie z GDDKiA podpisali Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Do Wielkopolski trafią 4 nowe pociągi Elf2 wyprodukowane przez bydgoską firmę PESAartykuł
Pokaż artykuł
Do Wielkopolski trafią 4 nowe pociągi Elf2 wyprodukowane przez bydgoską firmę PESA
Do Wielkopolski trafią 4 nowe pociągi Elf2 wyprodukowane przez bydgoską firmę PESA – umowę ws. dostawy nowych składów podpisali we wtorek w Poznaniu Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego oraz Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.
Rusza realizacja drogi ekspresowej S7 Czosnów – Kiełpin, nowego północnego wjazdu do Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja drogi ekspresowej S7 Czosnów – Kiełpin, nowego północnego wjazdu do Warszawy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie oraz dostosowanie do parametrów trasy ekspresowej północnego wlotu DK7 do Warszawy. W miejscu obecnej dwujezdniowej i dwupasowej drogi powstanie ekspresówka z trzema pasami ruchu na każdej jezdni.
Do końca roku zostaną otwarte jeszcze dwie nowe restauracje Popeyes w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Do końca roku zostaną otwarte jeszcze dwie nowe restauracje Popeyes w Warszawie
Trzy roczne vouchery na kultową kanapkę Chicken Sandwich, bass brand grający muzykę na żywo, fotobudka i darmowy poczęstunek dla pierwszych 50 gości, tak Popeyes będzie świętował otwarcie swojej drugiej warszawskiej restauracji. Już 27 listopada o 10:00 w Galerii Młociny kolejny Popeyes w stolicy odsłoni swoją pomarańczową kotarę.
Wygodniejsze podróże i lepszy przewóz towarów z Bełchowa do Skierniewic i Łowiczaartykuł
Pokaż artykuł
Wygodniejsze podróże i lepszy przewóz towarów z Bełchowa do Skierniewic i Łowicza
Pasażerowie i mieszkańcy korzystają z efektów zmodernizowanej stacji Bełchów na linii Skierniewice – Łowicz. Lepszy dostęp do pociągów zapewnia nowy peron spełniający potrzeby wszystkich podróżnych. Przebudowany układ torowy zwiększył możliwości ruchu towarowego na ważnym odcinku trasy wschód-zachód. Wartość inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. ze środków budżetowych wynosi 58,2 mln zł.
Intel rozpoczął rekrutację pracowników do swojej wielkiej fabryki, którą wybuduje pod Wrocławiem artykuł
Pokaż artykuł
Intel rozpoczął rekrutację pracowników do swojej wielkiej fabryki, którą wybuduje pod Wrocławiem
16 czerwca 2023 r. ówczesny Premier RP Mateusz Morawiecki i CEO Intel Corporation Pat Gelsinger zainicjowali największą bezpośrednią inwestycję zagraniczną w historii Polski. Gigant technologiczny z Doliny Krzemowej zainwestuje blisko 20 mld zł (4,6 mld dol.) w Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników, który powstanie w miejscowości Kadłub w gminie Miękinia pod Wrocławiem.
Do grona najemców Ozimska Park w Opolu dołącza duża niemiecka sieć dyskontówartykuł
Pokaż artykuł
Do grona najemców Ozimska Park w Opolu dołącza duża niemiecka sieć dyskontów
Dobiega końca budowa obiektu handlowego Ozimska Park w Opolu. Do grona najemców dołącza niemiecka sieć dyskontów Woolworth, która zajmie blisko 1 500 mkw. powierzchni obiektu. Będzie to kolejny w Polsce park handlowy zrealizowany w miejscu dawnego projektu galerii handlowej z hipermarketem Tesco.
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na zaprojektowanie łącznic kolejowych, dzięki którym możliwe będzie uruchomienie nowych połączeń między Bytomiem a Zabrzem i Rudą Śląską. Zadanie jest realizowane dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
To już pewne! LOT uruchamia bezpośrednie połączenie lotnicze z Wrocławia do Seulu!artykuł
Pokaż artykuł
To już pewne! LOT uruchamia bezpośrednie połączenie lotnicze z Wrocławia do Seulu!
Po wielu latach oczekiwań o starań, w końcu się udało. Wrocław zyskał właśnie bezpośrednie połączenie lotnicze z Koreą Południową, a konkretnie z jego stolicą i największym miastem - Seulem. Trasę będą obsługiwały Polskie Linie Lotnicze LOT. To także pierwsze międzykontynentalne, bezpośrednie połączenie z wrocławskiego lotniska.
Trasa tramwajowo-drogowa do Górki Narodowej w Krakowie prawie gotowa [ZDJĘCIA + FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trasa tramwajowo-drogowa do Górki Narodowej w Krakowie prawie gotowa [ZDJĘCIA + FILM]
Największa i najważniejsza inwestycja infrastrukturalna w północnej części Krakowa dobiega końca. Już 28 sierpnia odbędzie się próbny przejazd tramwaju, a za kilka tygodni rozpoczną się nasadzenia 3,5 tys. nowych roślin.
Finnair, narodowe linie lotnicze Finlandii wchodzą do Wrocławia. Uruchomią połączenie z Helsinkamiartykuł
Pokaż artykuł
Finnair, narodowe linie lotnicze Finlandii wchodzą do Wrocławia. Uruchomią połączenie z Helsinkami
Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących z wrocławskiego lotniska. W 2024 roku w ofercie połączeń lotniczych ze stolicy Dolnego Śląska pojawi się nowy kierunek. Bezpośrednie połączenie na północ Europy, do Helsinek uruchomi Finnair, narodowe linie lotnicze Finlandii.
Z Berlina do Kołobrzegu rowerem. Rusza drugi etap budowy zachodniopomorskiej sieci trasartykuł
Pokaż artykuł
Z Berlina do Kołobrzegu rowerem. Rusza drugi etap budowy zachodniopomorskiej sieci tras
– Nikt nie jedzie tak szybko jak my, żaden inny region nie realizuje tak spektakularnych inwestycji w infrastrukturę rowerową – chwali się marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. I zapowiada start drugiego etapu unikalnej w skali kraju i Europy budowy sieci tras rowerowych, w tym pętli Berlin-Szczecin-Kołobrzeg, finansowanej z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego oraz z programu INTERREG.
REKLAMA